1.15a Delfshavense Schie – Delftse Schie
Waar: benoorden Rotterdam.
De Delfshavense Schie en de Delftse Schie in de gemeente Rotterdam maken deel uit van het vaartraject Rotterdam richting Delft via Leiden naar Oude Wetering (Kagerplassen). De Delftse Schie wordt veel bevaren door zowel recreatie- als beroepsvaart.
Parksluizen
Vanaf de Nieuwe Maas vaar je open Parkhaven in, zo houd je goed zicht op passerend verkeer. Op de digitale kaart kun je de aanbevolen vaarlijnen voor de recreatievaart van en naar de Parkhaven bekijken.

Meld je bij de Parksluizen op marifoonkanaal 22. Er wordt geschut via twee sluiskolken: de Grote Parksluis en Kleine Parksluis. Houd rekening met eb en vloed; de Nieuwe Maas is een getijrivier.
Bij de Grote Parksluis zijn beweegbare bruggen. Hoge scheepvaart, waaronder recreatievaart met mast, schut daarom in de Grote Parksluis.
Delfshavense Schie
Na het schutten vaar je via de Coolhaven de Delfshavense Schie op. Je komt een aantal (bedienbare) bruggen tegen. Je kunt bij al deze bruggen een brugopening aanvragen via marifoonkanaal 22.
Bedientijden en meer informatie (zoals telefoonnummers, mocht je geen marifoon hebben), kun je terugvinden in het overzicht van de gemeente Rotterdam onder het kopje Delfshavense Schie.
Delftse Schie
Als je de Hogebrug bent gepasseerd, steek je de Schiedamse Schie over en vaar je de Delftse Schie op. Let op dat in oostelijke richting nog de oude, haakse bocht (Delftsche Schie) ligt. Met de opening van de Delftse Schie wordt deze vaarweg minder gebruikt, maar vanuit oostelijke richting kan wel nog scheepsverkeer komen.
Voor watersporters die uit de Schiedamse Schie komen is het raadzaam zich ter hoogte van Scheepswerf De Hoop te melden bij de brugwachter van de Hogebrug. Als het nodig is geeft de brugwachter verkeersinformatie over de naderende schepen, maar fungeert niet als verkeerspost.
Blijf op koers!
Sluit je ook aan bij meer dan 10.000 abonnees en ontvang maandelijks de gratis nieuwsbrief met nautische tips en informatie.











